Nowy numer 4/2021 Archiwum

Troszczą się o rozwój duchowy dzieci

W parafii pw. św. Jerzego w Wałbrzychu ruszyły spotkania katechetyczne dla najmłodszych.

Pierwsze zajęcia dla przedszkolaków odbyły się w sobotę, 11 maja, w domu parafialnym.

- W kilku przedszkolach, które znajdują się na terenie parafii, nie ma katechezy. Wraz z rodzicami, którzy chcą zadbać o rozwój duchowy swoich dzieci, rozpoczynamy spotkania dla przedszkolaków. Zapraszamy na nie również starsze dzieci – mówił ks. Zbigniew Chromy, proboszcz.

Zajęcie prowadzi Anna Pszeniczna, a wspomaga ją Dominika Wojtyna. Obie panie wraz z mężami należą do wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.

- Zamysł jest taki, by przybliżać dzieciom Ewangelię z niedzieli. Dzisiaj będziemy mówić o Dobrym Pasterzu. Będzie pogadanka, będą prace manualne, śpiewy i zabawy – informowała Anna Pszeniczna, która sama jest mamą, a z wykształcenia nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej.

- Zależy mi na tym, by dzieci wzrastały w wierze. Niektórym maluchom trudno jest słuchać słowa Bożego w kościele, a w domu czy w innych okolicznościach, Ewangelia lepiej dociera – mówiła pani Anna.

Na sobotnie spotkanie dotarło siedmioro dzieci.

- Syn chodzi do przedszkola, gdzie nie ma katechezy. O dzisiejszym spotkaniu dowiedziałem się z ogłoszeń parafialnych. Ksiądz proboszcz zachęcał, by dzieci przyszły, by zaprzyjaźniły się mocniej z Panem Jezusem. Chcemy z żoną w synu zaszczepić, by przychodził do kościoła – wyjaśniał powód swojej obecności Przemysław, tata Wojtka.

- Chcę, żeby dziecko miało większy kontakt z prawdami wiary, z Bogiem i było wśród rówieśników. Starsze dziecko, kiedy chodziło do przedszkola, to katecheza była, nie wiem, dlaczego teraz nie ma – mówiła Marzena, mama 5-letniego Maćka.

Organizatorzy zapraszają kolejne dzieci. Do grupy mogą dołączyć także najmłodsi, którzy już uczęszczają na lekcje religii. Spotkania są nieodpłatne. Odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym przy ul. św. Jerzego 4 w Wałbrzychu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama