Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rodzinnie i patriotycznie w fundacji „Ut unum sint” przejdź do galerii

Występy przedszkolaków, konkursy, zabawy na dmuchańcach - m.in. takie atrakcje złożyły się na festyn kończący rok szkolny i projekt „Kochajmy Polskę z całych sił”.

Rodzinny festyn zgromadził 19 czerwca przy ul. Mickiewicza w Świdnicy przede wszystkim dzieci uczęszczające do przedszkola i świetlicy oraz ich rodziców, a także przyjaciół placówek prowadzonych przez Fundację Pomocy Biednym Dzieciom, która tutaj działa od 30 lat. Od czerwca zeszłego roku realizowała ona projekt pn. „Kochajmy Polskę z całych sił” dofinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach programu edukacyjno-turystyczno-krajoznawczego dzieci zwiedziły Warszawę, Kraków i Poznań oraz Gniezno.

- Byliśmy w miejscach ważnych dla historii Polski. Ale też poznawaliśmy nasz region - odwiedziliśmy m.in. Wrocław i Karpacz oraz sztolnie walimskie. Podczas zajęć dzieci uczyły się tańców ludowych, piosenek i wierszy patriotycznych. Na warsztatach powstały torby w ludowe wzory i hafty - wyliczała Danuta Capek, dyrektor niepublicznego przedszkola oraz świetlicy profilaktyczno-wychowawczej.

W ramach projektu przeprowadzono również konkursy - plastyczny i piosenki patriotycznej. Skierowane one były do palcówek wsparcia dziennego, czyli innych świetlic, i opiekuńczo-wychowawczych, tj. domów dziecka.

Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom „Ut unum sint” od lat gromadzi ludzi dobrej woli wspierających wychowanie dzieci, ale też oferujących pomoc rodzinie. Obok placówek wychowawczych prowadzi hostel dla ofiar przemocy, organizuje wypoczynek letni i zimowy w formie półkolonii i kolonii, a także imprezy o charakterze kulturalnym m.in. koncerty, wystawy, festyny, itp. Prezesem fundacji jest Wojciech Murdzek, wieloletni samorządowiec, a obecnie poseł na Sejm RP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama