GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Zaproszenie na pątniczy szlak

Już po raz XVI 31 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

Dziesięciodniowej wędrówce będzie towarzyszyć hasło „W mocy Ducha Świętego”.

- Piesza pielgrzymka to czas przeżycia osobistej formacji duchowej. Jest też niewątpliwie okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i z ludźmi, a przede wszystkim okazją do modlitwy i składania ofiary z trudu pielgrzymowania - zachęca w liście ordynariusz świdnicki Ignacy Dec.

Główny nurt wyruszy z katedry świdnickiej 31 lipca po Mszy św. o 10.00. Tego samego dnia po Mszy o 9.00 od ojców franciszkanów w Kłodzku wyjdą pielgrzymi ziemi kłodzkiej. Ząbkowice i okolice rozpoczną pielgrzymowanie 1 sierpnia Mszą św. o 12.00 w kościele św. Anny. Najwcześniej, bo już 30 lipca, wyruszą na pątniczy szlak pielgrzymi ziemi wałbrzyskiej. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona o 10.00 w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Po raz pierwszy pielgrzymkę świdnicką koordynuje ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu.

- Zachęcam do wyruszenia na pątniczy szlak. Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, ale też ofiara. Do naszych intencji i próśb warto dołożyć trud. Podczas tych 10 dni można wiele rzeczy przemyśleć i uporządkować - stwierdza główny przewodnik.

Ksiądz Iwaniszyn dodaje, że brak wpłaty nie jest przeszkodą do wzięcia udziału w wydarzeniu. Koszt uczestnictwa to 120 zł od osoby dorosłej i 100 zł dla młodzieży.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w parafiach lub w centrach pielgrzymkowych: w Świdnicy przy parafii pw. NMP Królowej Polski, w Wałbrzychu przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, w Dzierżoniowie przy parafii pw. Chrystusa Króla i Maryi Matki Kościoła, w Kłodzku u ojców franciszkanów, w Kudowie-Czermnej, w Nowej Rudzie-Słupcu i w Ząbkowicach Śląskich przy parafii św. Anny.

Osoby, które nie mogą pójść fizycznie, mają możliwość włączenia się do grupy duchowego uczestnictwa. W wielu parafiach organizowane będą pielgrzymki autokarowe na zakończenie pieszej pielgrzymki. W czwartek, 8 sierpnia, po Apelu Jasnogórskim rozpocznie się nocne czuwanie diecezji świdnickiej. Dzień później na wałach jasnogórskich o 7.30 rozpocznie się prezentacja wchodzących służb i grup pielgrzymkowych. Zwieńczeniem tegorocznej XVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę będzie uroczysta Msza św. o 9.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama