Nowy numer 47/2020 Archiwum

Chcą zrobić prezent papieżowi na setne urodziny

Pomysł „Darna100” jest ogólnopolski, ale Jan Jaśkowiak chce, by stolica diecezji, która jako pierwsze miasto w Polsce obrała św. Jana Pawła II za patrona, szczególnie włączyła się w inicjatywę.

Tak mówi o samej akcji. – Odpowiadając na papieskie wezwanie, aby „to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością”, chcemy stworzyć mapę inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających to duchowe dziedzictwo. Zostaną one spisane w księdze, która zostanie złożona jako wotum w sanktuarium św. Jana Pawła II w dniu jego setnych urodzin – wyjaśnia świdnicki radny.

Dodaje, że jego samego zmotywowały słowa reklamujące akcję: „Święci są przede wszystkim po to, aby dodawać nam skrzydeł, inspirować do konkretnego działania. Ich życie pokazuje, że każdy czyn nawet drobny, ale dobry, ma głęboki sens i może ten świat zmienić na lepsze”.  – Tak wiele dobrego dzieje się wokół nas, choć niewiele o tym się mówi. Myślę, że warto to dobro promować i mnożyć, by nasz kraj, ale i cały świat stawał się lepszy – kończy. Więcej informacji na temat akcji na stronie www.darna100.pl

Twój dar na 100. urodziny Jana Pawła II.
Dar (ITM)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama