Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nie dogadujesz się z mężem czy żoną? Oni mogą ci pomóc

Świdnicki Ośrodek Spotkań Małżeńskich organizuje trzydniowe warsztaty komunikacji małżeńskiej.

Słowa znanej piosenki "Znów się zepsułeś/ I wiem co zrobię/ Zamienię ciebie/ Na lepszy model" wydają się być dziś aktualne jak nigdy wcześniej. Rosnąca liczba rozwodów, niechęć do zawierania sakramentu małżeństwa tylko to potwierdzają. Jednym z powodów takiego stanu może być brak właściwej komunikacja z drugą osobą, szczególnie gdy to jej ślubowało się wierność aż do śmierci.

Z pomocą małżonkom, którzy nie potrafią się porozumieć, przychodzi Ruch Spotkań Małżeńskich, który działa również na terenie diecezji świdnickiej. Kilka par wraz z księdzem stają przed małżonkami w prawdzie o swoim życiu, w jakimś ogołoceniu własnej małżeńskiej intymności. Wszystko po to, by pokazać, że można inaczej rozwiązywać problemy, niż wskazuje to cytowana piosenka.

Kto bierze udział w warsztatach dialogu małżeńskiego? – Najczęściej to małżonkowie, którzy nie umieją już znaleźć wzajemnego porozumienia. Są zatem w większym lub mniejszym kryzysie. Czasem sami podejmują decyzję, że chcą coś dla siebie zrobić, a bywa, że to ostatnia deska ratunku i ostatnia szansa dana sobie wzajemnie przed ostateczną decyzją o rozwodzie. I każde małżeństwo odkrywa siebie na nowo – charakteryzuje Ewa Święćkowska-Stolarczyk, razem z mężem Robertem Stolarczykiem pełnią funkcję liderów świdnickiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich.

Warsztaty zawsze odbywają się w ząbkowickim domu rekolekcyjnym ojców pallotynów, do którego tym razem Świdnicki Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekend podstawowy od 31 sierpnia do 1 września.

Zapisy poprzez formularz na stronie internetowej: www.spotkania-swidnica.pl lub telefonicznie pod numerem: 791 805 435.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama