Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmarł były proboszcz z Budzowa

Ks. kan. Józef Michalski odszedł 12 września w 85 roku życia i 59 roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe będą odprawione we wtorek 17 września o 14.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Budzowie. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi złożenie trumny do grobu na cmentarzu w Budzowie.

Eksporta odbędzie się w poniedziałek 16 września o 15.00 w kościele pw. św. App. Piotra i Pawła w Wałbrzychu.

Ksiądz Józef Michalski urodził się 18 marca 1934 roku w Rzepienniku Biskupim (powiat Gorlice) jako syn Stanisława i Elżbiety zd. Rutka. Ochrzczony został 19 marca 1934 roku w kościele parafialnym w Rzepienniku Biskupim, tam też przyjął sakrament bierzmowania 19 czerwca 1953 roku. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Rzepienniku. Następnie uczęszczał do gimnazjum w Tuchowie.

W 1953 roku wyjechał do Gdańska i tam podjął pracę w Centrali Produktów Naftowych jako referent handlowy w biurze wojewódzkim. Pracując zawodowo podjął naukę w liceum ogólnokształcącym dla pracujących w Gdańsku – Wrzeszczu.

Egzamin dojrzałości złożył w 1955 roku, po czym zgłosił się do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia diakonatu otrzymał  6 czerwca 1960 roku w katedrze wrocławskiej z rąk bp. Bolesława Kominka. Tego samego roku, 14 sierpnia, przyjął święcenia prezbiteratu, których również udzielił mu bp Kominek.

Jako wikariusz pracował: w parafiach w Polanicy - Zdrój, we Wrocławiu, w Miliczu, w Świeradowie, w Jaworze oraz w Wilkowie. W Wilkowie, a potem w Lutyni i Węglińcu, pełnił ponadto funkcję administratora. Był proboszczem w Rościszowie z siedzibą w Piskorzowie oraz w Budzowie. Po przejściu na emeryturę w 2010 roku, zamieszkał jako rezydent w parafii św. App. Piotra i Pawła w Wałbrzychu.

W diecezji pełnił funkcję ojca duchownego dekanatu Ząbkowice Śląskie - Południe. W kwietniu 2000 roku otrzymał godność kanonika Kapituły Kolegiackiej pw. św. Krzyża we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama