Nowy numer 48/2022 Archiwum

Jaworzyna Śl. Postawią tu pomnik utraconego dziecka

Justyna i Paweł Dochniakowie po Marszu dla Życia i Rodziny i Szkole Rodziców biorą się za kolejną inicjatywę.

Tym razem rusza ona w miejscowości, w której mieszkają, a dotyczy organizacji Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Dziecka Utraconego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 września o godz. 17.00 w domu katechetycznym przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej.

- Temat jest bardzo delikatny, ale i powszechny. Większość osób ma takie osoby wśród znajomych, rodziny, a może nawet sami doświadczyli tak wielkiej straty, jaką jest śmierć dziecka w wyniku poronienia lub bezpośrednio po narodzinach. Często jednak te osoby nie mają miejsca modlitwy, zadumy, potrzebnego do pogodzenia się,  przeżycia żałoby po takiej tragedii - tłumaczy Paweł.

- Moja przyjaciółka i wielu naszych znajomych stracili dziecko. Chciałabym u nas w Jaworzynie Śl. na cmentarzu móc się za nie pomodlić. Stąd pomysł stworzenia tam pomnika dla tych wszystkich dzieci, które nie mają swoich grobów. Dlaczego akurat teraz? Niedługo, bo już 15 października, będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego, a potem listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Stąd wybór terminu. Mam nadzieję, że dzięki osobom, które włącza się do komitetu, uda nam się organizacyjnie przygotować ten projekt w taki sposób, aby najdalej 1 listopada każdy już mógł się tam pomodlić, zapalić świeczkę - dopowiada Justyna.

Małżeństwo zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Jaworzyny Śl. do udziału w spotkaniu, a pozostałych zachęca do wsparcia inicjatywy modlitwą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy