Dziennikarz „Gościa Niedzielnego” 5 października wygłosił konferencje podczas dnia skupienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Arka” oraz spotkania w strzegomskiej bazylice.
Wspólna Eucharystia, modlitwa śpiewem z diakonią Effatha oraz konferencja lidera wspólnoty charyzmatycznej Diakonia Świętej Rodziny w Katowicach złożyły się na wieczór uwielbienia zorganizowany pod hasłem „Cała naprzód! Czyli o tym, że Królestwo Boże to czas inwazji nie ewakuacji”. Marcin Jakimowicz mówił o sile Kościoła i mocy Bożej, która jest w każdym wierzącym. Przekonywał zebranych, że dane jest im wszystko, czego potrzebują.
- Chrystus swoją ofiarą tak nas wyniósł, że kiedy diabeł na nas patrzy, to widzi podeszwy naszych butów. Niczego nam nie brakuje, by działy się wielkie rzeczy, a nasze słabości nie są dla Boga przeszkodą. Bo On posługuje się słabymi ludźmi. Widzimy to w Piśmie Świętym - stwierdził prelegent.
Przytoczył przykład Jonasza posłanego do Niniwy. Prorok nie chce spełnić woli Boga i nawoływać do pokuty, ucieka. Później jest niezadowolony, że mieszkańcy się nawrócili. Obraża się na Boga, kiedy usycha krzak rycynusowy, pod którym schronił się przed skwarem. Gniewa się śmiertelnie. A Bóg ma do niego cierpliwość.
- Podobnie było z Piotrem. To ostatnia osoba, którą można by wybrać na głowę Kościoła. W wielu sytuacjach widzimy, że nie wie, jak się zachować, np. podczas przemienienia mówi coś od rzeczy o namiotach. Zainwestował w Jezusa całe swoje życie, a w ciągu jednej nocy wszystko zepsuł - wyparł się Go. Nie ma go pod krzyżem. Nie wierzy w zmartwychwstanie - wyliczał dziennikarz i podkreślał, że te przykłady są dla katolików pocieszające.
- Bóg buduje Kościół na słabych ludziach. On może wykorzystać nasze ułomności do budowania jeszcze większego kościoła niż strzegomska bazylika - zakończył gość.
Marcin Jakimowicz jest mężem i ojcem trójki dzieci. Ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” - wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”.