Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wyniki wyborów w okręgu wałbrzyskim

Do Sejmu pierwszy PiS, do Senatu - najlepszy wynik Koalicji Obywatelskiej.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej w okręgu wyborczym nr 2 w głosowaniu do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 40,54 proc, Koalicja Obywatelska – 32,09 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej – 12,35 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe – 7,25 proc, Konfederacja – 5,42 proc oraz Bezpartyjni i Samorządowcy – 2, 34 proc. Z PiS do Sejmu dostaną się Michał Dworczyk, Ireneusz Zyska, Marcin Gwóźdź oraz Wojciech Murdzek. Z KO w ławach parlamentarnych zasiądą: Tomasz Siemoniak, Monika Wielichowska oraz Izabela Mrzygłocka. Z Lewicy mandat dostanie Marek Dyduch. Ostateczny podział mandatów znany będzie po ogłoszeniu wyników w całym kraju.

13 października w wyborach do Senatu najwięcej głosów w swoich okręgach uzyskali Agnieszka Kołacz-Leszczyńska z KO – 49,85 proc. oraz Aleksander Szwed z PiS –  43,45 proc.

Do okręgu wyborczego nr 2 przypisanych jest 8 mandatów. Obejmuje on powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz Wałbrzych – miasto na prawach powiatu. Do Senatu ten sam obszar podzielono na dwa jednomandatowe okręgi wyborcze nr 4 i nr 5.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama