GN 2/2021 Archiwum

W przedszkolu prezentek też był bal przejdź do galerii

Dzieci przebrane za ulubionych świętych i błogosławionych bawiły się, tańcząc i biorąc udział w konkursach.

Maluchy z placówki prowadzonej przez siostry 31 października, w przeddzień Wszystkich Świętych, słuchały opowieści o mieszkańcach nieba i same wspominały znane im postacie.

- Dzieci bardzo chętnie słuchają o świętych. Ze starszymi grupami czytamy książkę, gdzie opisanych jest ich aż 300. Dzięki temu maluchy poznają postacie nieznane szerszemu gronu - mówi Zuzanna Barwacz, wychowawczyni.

Najważniejszym momentem dnia, do którego maluchy szczególnie się przygotowały, był bal. Święci: Łucja, Maksymilian Kolbe, Piotr, Michał Archanioł, Franciszek i wiele innych znalazło swoją reprezentację wśród przedszkolaków. Pytani, jakie cechy powinien mieć święty, wymieniali pomoc innym, dobroć, wiarę w Boga, ale też, że powinien być grzeczny.

- Każdy może zostać świętym. Trzeba tylko mieć dużo miłości - zachęcała prowadząca.

Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z konkursem na rozpoznanie świętego po atrybutach i charakterystycznych cechach. Święta Agnieszka, św. Jerzy, św. Barbara, św. Wojciech i św. Marcin, a także św.  Jan Paweł II nie stanowili dla nich trudności.

Bal świętych był okazją do nagrodzenia dzieci, które wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy różaniec oraz współzawodnictwie plastycznym pt. „Mój ulubiony święty”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama