Nowy numer 38/2021 Archiwum

„Polak z sercem” także w diecezji świdnickiej

Dary dla rodaków na Wschodzie w ramach ogólnopolskiej akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży można składać w Głuszycy, Dziećmorowicach i Nowej Rudzie-Słupcu.

Zbiórka ma na celu wsparcie Polaków, którzy żyją na Wschodzie, poprzez wyposażenie świetlic dla dzieci i młodzieży na Kresach. Dary można przynosić do najbliższej niedzieli (24 listopada) do parafii:

  • Chrystusa Króla w Głuszycy, ul. B. Chrobrego 4,
  • św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Dziećmorowicach,
  • św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu.

- Zbieramy przede wszystkim żywność o długim terminie ważności, przynajmniej do czerwca 2020 r., niewymagającą specjalnych warunków przechowywania, oraz artykuły szkolne. Po przesegregowaniu darów przekażemy je ogólnopolskiemu KSM, który zorganizuje transporty na Wschód – mówi ks. Jakub Klimontowski, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Potrzebne produkty

Żywność: mąka, cukier, makaron, kasza, ryż, olej , kakao, konserwy mięsne i rybne, herbata, dżemy, przyprawy, słodycze.
Środki czystości: proszki do prania, płyny do płukania, środki do mycia naczyń, środki do dezynfekcji łazienek i kuchni, szampony, żele do mycia, mydła, pasty do zębów, pieluchy.
Artykuły papiernicze: papiery do drukarek, bibuła, bloki, zeszyty, przybory szkolne, gry planszowe i edukacyjne.

W planach jest także zbiórka do puszek. Inicjatywę można wesprzeć, przesyłając płatny SMS lub dokonując przelewu na konto. Szczegółowe informacje tutaj.

Po raz pierwszy akcję „Polak z sercem” przeprowadzono w 2018 roku na uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wtedy pomoc trafiła na Białoruś i Ukrainę do świetlic, schroniska dla bezdomnych i ośrodka duszpasterskiego. Z racji wielkich potrzeb rodaków żyjących na Wschodzie akcja jest kontynuowana również w tym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama