Nowy numer 2/2021 Archiwum

Słowo Boże na zakończenie neokatechumenalnych katechez przejdź do galerii

Podczas uroczystej liturgii słowa wieńczącej cykl spotkań formacyjnych ich uczestnicy otrzymali Pismo Święte.

Tego symbolicznego gestu dokonał biskup świdnicki Ignacy Dec, który 28 listopada w kościele ojców paulinów wygłosił ostatnią katechezę.

- Słowo Boże jest najważniejsze, jest wielkim znakiem i skarbem Kościoła. Wraz z pokarmem Bożego słowa przyjmujemy Ducha Świętego, dzięki któremu możemy mówić językiem miłości i stawać się darem dla Boga i dla bliźnich - podkreślał ordynariusz świdnicki.

Zachęcając do częstego sięgania po Biblię i życia zawartymi w niej prawdami, pasterz diecezji przypomniał, że słowo Jezusa nadal ma taką samą moc, jaką miało dwa tysiące lat temu - leczenia z chorób i odpuszczania grzechów.

Z uczestników katechez powstanie kolejna wspólnota neokatechumenalna, już czwarta przy parafii pw. św. Józefa w Świdnicy.

- Zaprosiliśmy ludzi do życia na wzór pierwszych wspólnot chrześcijańskich. Katechezy miały ich przygotować do świadomego podjęcia decyzji. Jutro jedziemy na konwiwencję, czyli krótkie rekolekcje. Będzie liturgia słowa, katechezy i wspólne przebywanie - mówił Sylwester Gąszowski, odpowiedzialny za świdnicki neokatechumenat.

Wspólnoty neokatechumenalne spotykają się w parafii ojców paulinów dwa razy w tygodniu: na Eucharystii i na słuchaniu i rozważaniu słowa Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama