Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bielawa. 200 osób na spotkaniu opłatkowym

W największej parafii diecezji świdnickiej 22 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie grup parafialnych, w którym uczestniczyło blisko 200 osób.

Była to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. Przedświąteczne spotkanie przygotował ks. Daniel Marcinkiewicz wraz z Parafialnym Zespołem Caritas.

Jak wskazał ks. Stanisław Chomiak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, dzisiejsze spotkanie to doskonała okazja do integracji parafian. - Przedświąteczne spotkanie to okazja do radosnego, wspólnego spędzenia czasu. To pierwsza tego typu inicjatywa jednocząca osoby z różnych grup parafialnych, która miejmy nadzieję stanie się tradycją. Jest to także okazja do podsumowań kończącego się roku kalendarzowego, ale także wyznaczenie kierunku działań naszej wspólnoty parafialnej na najbliższy czas - mówił w rozmowie z KAI kanclerz Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Była to okazja do złożenia życzeń, przełamania się opłatkiem, do wspólnego świętowania przy tradycyjnych wigilijnych potrawach.

W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie działa m.in.: Zespół “Caritas”, chór liturgiczny Beatae Mariae Virginis, Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Róże Żywego Różańca, Biuro Radia Maryja, Odnowa w Duchu Świętym, Ojcowie Ministranci, Grupa rowerowa “Wiraż”, grupa mężczyzn św. Józefa.

Parafialny Zespół Caritas w Bielawie od lat prowadzi działalność charytatywną na wielu płaszczyznach. Organizuje liczne akcje, a zebrane fundusze przeznacza na pomoc osobom najbardziej potrzebującym z terenu całego miasta. Obecnie od ponad roku przy parafii funkcjonuje Spiżarnia św. Ojca Pio. Dzięki tej inicjatywie blisko 100 osób objętych jest codzienną pomocą żywnościową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama