Nowy numer 43/2020 Archiwum

Transmisje Mszy św. w diecezji świdnickiej

Po ogłoszeniu przez premiera stanu zagrożenia epidemicznego większość z nas w najbliższą niedzielę zostanie w domach. Oto lista transmitowanych Eucharystii w diecezji świdnickiej i nie tylko.

Już dużo wcześniej, nim jeszcze świat zaatakował koronawirus, w kilka parafiach najmłodszej diecezji w Polsce w każdą niedzielę jedna ze Mszy była transmitowana na parafialnej stronie internetowej lub portalach społecznościowych. Przykładem jest parafia pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy.

- Z taką propozycją wyszli sami mieszkańcy. Na Osiedlu Młodych, które swym zasięgiem obejmujemy, wiele osób jest już w podeszłym wieku. Część z nich ciężko choruje i nie może wyjść z domu na niedzielną Mszę św. A ze świątynią są mocno związani, bo sami budowali ją od podstaw kilkadziesiąt lat temu. Dlatego celebracje w parafialnym kościele są dla nich nie tylko wartością samą w sobie, ale i sentymentalną – wyjaśnia ks. Artur Tomczak, wikariusz parafii.

W Mszy św. ze świdnickiego kościoła poświęconego Królowej Polski można uczestniczyć w każdą niedzielę o godz. 9.30 – pod tym linkiem: https://www.twitch.tv/parafiaswidnica lub za pośrednictwem parafialnej strony internetowej (www.krolowapolski.swidnica.pl).

Drugą z parafii, która od dłuższego czasu dociera w ten sposób do wiernych, jest franciszkańska wspólnota z Kłodzka. W tym wypadku możemy skorzystać nie tylko z odbywających się w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej Mszy św., ale także innych nabożeństw. Transmisja jest bowiem realizowana przez cały dzień pod tym adresem: https://airmax.pl/kamery/klodzkofran2.

W najbliższym czasie zapewne podobnych miejsc będzie więcej. Zachęcamy więc, by nas o tym fakcie poinformować i pomóc dotrzeć do największej liczby osób.

Gdyby ktoś natomiast chciał skorzystać z transmisji modlitwy spoza diecezji, to przypominamy, że w najbliższą niedzielę, będzie to możliwe na kilku kanałach telewizyjnych i radiowych (7:00 – TVP 1, 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, 9:30 – Telewizja TRWAM, 11.00 – TVP 1, 13:00 – TVP POLONIA).

Ciekawą alternatywą jest również portal www.msza-online.net, za pośrednictwem którego można oglądać Msze św. niemal o każdej porze dnia w języku polskim, angielskim, niemieckim, łacinie i innych 12 językach. Można tam również znaleźć inne nabożeństwa na żywo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama