Nowy numer 15/2024 Archiwum

Transmisje Mszy św. niedzielnych z diecezji świdnickiej [aktualizacja]

Przed nami Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Prezentujemy listę parafii z którymi można modlić się przez internet.

W stolicy diecezji Msze św. transmituje świdnicka katedra (@katedra.swidnica.duszpasterstwo). Ponadto Eucharystię przekazuje przez internet parafia pw. NMP Królowej Polski (www.krolowapolski.swidnica.pl) o godz. 9.30. Kościół przez całą dobę jest monitorowany, więc można uczestniczyć także w pozostałych Mszach św. (7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00) i nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.00. Również świdniccy paulini udostępniają na Facebooku celebry (@paulini.swidnica), a parafia pw. św. Andrzeja Boboli na swojej stronie internetowej (tutaj).

W Wałbrzychu można się pomodlić z parafiami: pw. Aniołów Stróżów (@kolegiata.walbrzych), pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (@AveCruxWalbrzych), pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej (Parafia św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu) i pw. św. Józefa Robotnika (Facebook).

W Bielawie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP (Youtube), w Dzierżoniowie - w parafii pw. Chrystusa Króla (Facebook), w Kłodzku transmitują franciszkanie w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej (https://airmax.pl/kamery/klodzkofran2), w Nowej Rudzie-Słupiec w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (@katarzynaslupiec), w Strzegomiu w bazylice pw. św. Piotra i św. Pawła (YouTube), a w Świebodzicach w parafii pw. św. Brata Alberta (@sw.albert.swiebodzice).

Transmisje można znaleźć również na profilach parafii w Bardzie (Facebook), Bolkowie (@parafiajadwigabolkow), Doboszowicach (YouTube), Pikorzowie (Facebook), Polanicy-Zdroju (Facebook) Radzikowie (Facebook), Walimiu (Facebook), Wirach (@michalarchaniolwiry), Ząbkowicach Śląskich (@domzabkowice)  i wielu innych miejscowościach, których nie sposób wypisać. Szukajcie więc też na własną rękę.

A my przypominamy, że istnieje dokument, który normuje transmisję nabożeństw i Mszy św. w mediach, a co za tym idzie, można go odnieść także do internetu. Więcej w naszym materiale: Wysyp transmisji Mszy św. Są w tej sprawie konkretne przepisy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy