Nowy numer 14/2020 Archiwum

Transmisje Mszy św. niedzielnych z diecezji świdnickiej [aktualizacja]

Przed nami druga niedziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Do kilku parafii, o których pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, dołączyły kolejne.

Przypomnijmy, że informowaliśmy wówczas o dwóch parafiach - pw. Królowej Polski w Świdnicy (www.krolowapolski.swidnica.pl) i pw. Matki Bożej Różańcowej (https://airmax.pl/kamery/klodzkofran2). Od tego czasu dużo się zmieniło. Świdnicka parafia, podobnie jak ta w Kłodzku, relacjonuje już nie tylko jedną z niedzielnych Mszy św., ale transmisja z kościoła jest non stop.

Poza tym doszły też kolejne miejsca transmisji. W Świdnicy katedra (@katedra.swidnica.duszpasterstwo), w trzegomiu w Mszy św. online możemy wziąć udział w bazylice pw. św. Piotra i św. Pawła (YouTube), w Wałbrzychu - w parafii pw. Aniołów Stróżów (@kolegiata.walbrzych), w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (@AveCruxWalbrzych) i w parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej (Parafia św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu), w Dzierżoniowie - w parafii pw. Chrystusa Króla (Facebook), ale także na profilach parafii w Wirach, Walimiu, Radzikowie, Bolkowie, Jaworzynie Śl., Kłodzku i wielu innych miejscowościach, których nie sposób wypisać. Szukajcie więc też na własną rękę.

A my przypominamy, że istnieje dokument, który normuje transmisję nabożeństw i Mszy św. w mediach, a co za tym idzie, można go odnieść także do internetu. Więcej w naszym materiale: Wysyp transmisji Mszy św. Są w tej sprawie konkretne przepisy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama