Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bohaterowie Świdnicy. Wśród nich pani Janina. Ma 96 lat

Świdniczanie udostępniają sobie na portalach społecznościowych zdjęcia osób, które angażują się w walkę z epidemią koronawirusa.

Wśród nich największą popularnością cieszy się pani Janina, 96-letnia mieszkanka Milikowic, która mimo problemów z widzeniem szyje maseczki

- Prababcia należy do związku osób niewidomych, ma różne dysfunkcje wynikające z wieku, między innymi problemy z ręką i problemy z chodzeniem, ale mimo swojego wieku świetnie się trzyma. Od zawsze uwielbiała ręczne robótki, cały czas robi nam na drutach kapcie. Gdy przyszła do mnie i mojej mamy, pokazując nam uszytą przez siebie maseczkę, oniemiałyśmy. Wyciągnęła materiały, gumki i rozpoczęła produkcję. Wczoraj spod ręki prababci wyszło 20 maseczek, które przekaże Przychodni Medyk. Dopóki jej sił starczy, będzie szyła kolejne - opowiada portalowi doba.pl prawnuczka pani Janiny Agata.

Oprócz niej z dopiskiem "bohater/ka Świdnicy" są także zdjęcia pracowników służby medycznej, transportu i innych dziedzin, bez których trudno byłoby się obejść w czasie epidemii. Gratulujemy pomysłu społecznej akcji, a pani Janinie życzymy dużo sił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama