Nowy numer 23/2020 Archiwum

Bp. Dec: Przekazujcie miłosierdzie tym, którzy przyjdą do was

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustępujący ordynariusz diecezji świdnickiej zaapelował o miłosierdzie względem potrzebujących.

Odnosząc się do Liturgii Słowa bp Ignacy Dec przypomniał słowa Jezusa do apostołów. Mówił o wielkanocnych darach pokoju, miłosierdzia i wiary.

Wyjaśniał też co należy rozumieć przez wypowiedziane przez Chrystusa słowa.

- Jezus tchnął na uczniów i przekazał im dar miłosierdzia. Powiedział: „Weźmijcie Ducha Świętego. Którym grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” (J 20,22-23), co trzeba rozumieć: przekazujcie moje miłosierdzie tym, którzy przyjdą do was i powiedzą, że wierzą we Mnie, że Mnie kochają, że wiedzą, czym i za kogo była moja śmierć. Jednajcie ich z Bogiem, zdejmujcie ciężary, jakie ludzie nakładają na siebie przez popełnione grzechy. Jakże wspaniały to dar! Wszyscy zaznaliśmy tego daru już tyle razy w naszym życiu, kiedy przyjmowaliśmy Boże przebaczenie – mówił.

Przypominał też odpowiedzi diecezji świdnickiej na orędzie o Bożym Miłosierdziu przez 16 lat jego posługi wymieniając peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego, wprowadzenie w wielu parafiach nabożeństwa Koronki do Miłosierdzia Bożego czy coroczną pielgrzymkę do sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

- Odpowiadamy także indywidualnie gdy czcimy obraz Jezusa Miłosiernego, trwamy na modlitwie w Godzinie Miłosierdzia, ale i pełnimy uczynki miłosierdzia, które św. s. Faustynie wskazał sam Chrystus. Znamy je z katechizmu podzielone na uczynki co do duszy i co do ciała. Miłosierdzie Boże może być też okazane w słowach. Nie przemawiajmy językiem agresji, jak to robi dziś wielu polityków, ale językiem miłości – apelował pierwszy biskup diecezji świdnickiej.

Nagranie całości Mszy św. można obejrzeć poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • ciekawaska
    23.04.2020 22:46
    Ewangelia wg św. Mateusza: 27. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy!.. 28. Tak i wy
    z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama