Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ksiądz udziela korepetycji przed maturą

Katecheta z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, łapiąc lepszy kontakt z młodzieżą, pomaga jej w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Pomysł zrodził się z pasji do książek. – Zacznę od tego, że od zawsze jednym z moich ulubionych przedmiotów był język polski. Miałem dobrych nauczycieli, dzięki którym moja pasja do czytania rozwijała się i trwa do dziś. Rozmawiając z uczniami o ich problemach, zacząłem się zastanawiać, czy i w jaki sposób mogę im pomóc w przygotowaniu do egzaminu. I tak od 3 miesięcy spotykamy się na internetowych transmisjach dla maturzystów. Są one formą powtórzenia wybranych zagadnień z języka polskiego – wyjaśnia ks. Paweł Traczykowski.

Filmiki pojawiają się kilka razy w tygodniu w zamkniętej grupie na Facebooku i trwają około 10–15 minut. – Przy okazji mogę pokazać młodzieży, jak autorzy różnych epok odnosili się do tematów wiary, jak poszukiwali i wadzili się z Bogiem – dodaje duszpasterz.

Jeden z ostatnich materiałów dotyczył motywu ojca w literaturze i sztuce. Ksiądz Traczykowski nawiązuje w nim do postaci z Biblii, mitologii i innych dzieł literatury powszechnej, a nawet znanych z historii Polski i świata.

Jeden z filmików możecie zobaczyć poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama