Nowy numer 23/2020 Archiwum

Święcenia kapłańskie już w sobotę. Są ograniczenia!

W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią na stronie internetowej Świdnickiej Kurii Biskupiej pojawił się komunikat dotyczący święceń prezbiteratu.

Czytamy w nim, że „ze względu na ograniczoną przestrzeń liturgiczną, do koncelebry proszeni są jedynie przełożeni WSD, proboszczowie kandydatów oraz ich katecheci.

Wszyscy koncelebransi proszeni są o zabranie ze sobą własnej alby oraz cingulum (jeśli jest używane). Ornaty oraz stuły będą przygotowane w zakrystii głównej.

W procesji wejścia wezmą udział proboszczowie kandydatów, przełożeni WSD oraz księża biskupi. Pozostałych koncelebransów prosimy o zajmowanie przygotowanych miejsc”.

Wiadomo również, że diakoni mogą na uroczystość święceń prezbiteratu zaprosić do 20 osób, by wspólnie nie przekroczyć możliwej liczby uczestników liturgii.

Osoby, które nie zmieszczą się w tym limicie, zachęcamy do udziału w transmisji na żywo na stronie diecezji świdnickiej, seminarium, jak również za pośrednictwem naszej strony internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama