Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wigilie Zesłania Ducha Świętego w diecezji świdnickiej

W przeddzień uroczystości wielu wiernych spędza wieczór na modlitewnym przygotowaniu do Pięćdziesiątnicy. Gdzie się udać na takie czuwania?

W stolicy diecezji tradycyjnie w kościele pw. Krzyża Świętego w Świdnicy odbędzie się o godz. 18 rozbudowana Msza św. wigilijna Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem neoprezbitera ks. Daniela Kołodziejczyka, na zaproszenie Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej w Diecezji Świdnickiej.

W tym samym czasie o godz. 18 rozpocznie się Msza św. w bazylice pw. św. Piotra i św. Pawła w Strzegomiu, która wprowadzi w czuwanie modlitewne wigilii Pięćdziesiątnicy, trwające do godz. 21.

O godz. 18 rozpocznie się Eucharystia w Nowej Rudzie Słupiec, po której lokalny Kościół będzie się modlił Liturgią Godzin, a następnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.

W Wałbrzychu również przywoływać Ducha Świętego będą już od 18.00 w parafii pw. św. Jerzego i MB Różańcowej (Msza św. z dłuższą liturgią słowa). Pół godziny później w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu będą się modlić od godz. 19 do 21, a w parafii pw. św. Piotra i św. Pawła - od 22.00 do 24.00, kończąc Mszą św. Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego organizuje także parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego od godz. 20.30. Będzie tam czas na modlitwę różańcową, adorację, a na zakończenie (24) - Mszę św.

Podobny plan mają parafie pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich (20.30-24) i pw. św. Antoniego w Pieszycach (20-24). W Bielawie zaś adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 21, a na jej zakończenie - o godz. 22 - będzie celebrowana Msza św.

W parafii pw. św. Bartłomieja w Kudowie-Zdroju Czermnej czuwanie zacznie się o godz. 21, a zakończy Mszą św. o północy.

Wśród modlących się w przeddzień Pięćdziesiątnicy nie mogło także zabraknąć parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach (od 20), która obchodzić będzie już swoje święto patronalne.

To wszystko, co udało nam się znaleźć w internecie. Jeśli w waszej parafii również świętujecie wigilię tej uroczystości, dajcie nam znać, a dopiszemy ją do listy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama