Nowy numer 3/2021 Archiwum

Liturgia nie jest pokazywaniem siebie

– Zachęcam was, abyście dobrze poznawali Biblię, trzymali ją w zasięgu ręki, aby była dla was niczym kompas wskazujący drogę, którą należy iść – mówił w katedrze bp Marek Mendyk

Ordynariusz świdnicki 13 czerwca w czasie Mszy św. udzielił posługi blisko 50 nowym członkom służby liturgicznej. Zanim to jednak uczynił, zachęcał przyszłych lektorów i ceremoniarzy do miłowania słowa Bożego.

– Przez formację biblijną i liturgiczną zostaliście przygotowani do tego zadania. Moglibyśmy powiedzieć, że nabyliście umiejętność czytania słowa Bożego i znajomość liturgii, by posługiwać jako ceremoniarze. Wiecie, jak to czynić. Ale też wiecie dobrze, że techniczne przygotowanie nie wystarczy. Dzisiaj Kościół zwraca szczególną uwagę na potrzebę modlitewnego podejścia do świętego tekstu jako podstawowego elementu życia duchowego wszystkich wierzących, w różnych posługach i stanach życia, ze szczególnym uwzględnieniem medytacji tego Słowa – mówił biskup, podkreślając, że liturgia nie jest przestrzenią do „pokazywanie siebie”, ale do ukazywania Słowa w modlitwie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama