Nowy numer 4/2021 Archiwum

XVII PPDŚ. Paw i Eucharystia w logo

Organizatorzy, dzień po opublikowaniu przez świdnicką kurię komunikatu o formie tegorocznej pielgrzymki, opublikowali logo, które będzie jej towarzyszyć.

Przypomnijmy, że decyzją biskupa i organizatorów pielgrzymki "na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak (...). Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, byśmy razem uczestniczyli we Mszy św. i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych" - czytamy w komunikacie (więcej: XVII PPDŚ: Jaka będzie piesza pielgrzymka?).

Obu grupom pątników będzie w tym roku towarzyszyć logo i hasło "Eucharystia daje życie".

- Hostia i kielich, symbole Ciała i Krwi Pana Jezusa, przywołują na myśl ofiarę Mszy Świętej, która każdego dnia będzie towarzyszyć naszemu duchowemu wędrowaniu. Udział w Eucharystii pogłębia nasze życie duchowe i prowadzi nas ku wieczności, której starochrześcijańskim symbolem jest widoczny w logo paw. W sercu naszego pielgrzymowania obecna będzie także Maryja w swoim jasnogórskim wizerunku, która jako najlepsza Matka towarzyszy nam w wędrowaniu przez życie. I choć tegoroczna pielgrzymka będzie zupełnie inna od tej, którą znamy z minionych lat, to może stać się doskonałą lekcją zaufania Bogu na wzór Niepokalanej - wyjaśnia ks. Krzysztof Iwaniszyn, główny przewodnik świdnickiej pielgrzymki.

Logo to nie jedyna nowość, którą szykują organizatorzy XVII PPDŚ. Powstanie nowa strona i bardziej szczegółowe książeczki duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Więcej informacji już niebawem na naszej stronie internetowej i w druku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama