Nowy numer 49/2020 Archiwum

Kudowa-Zdrój. Od tygodnia mają nowego proboszcza

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego nowym włodarzem został ks. Daniel Słowik. W uroczystej instalacji wzięło udział aż dwóch biskupów.

Mowa o bp. Marku Mendyku, który wprowadzał w funkcję włodarza ks. Daniela Słowika w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, jak również abp. Marianie Gołębiewskim, emerytowanym metropolicie archidiecezji wrocławskiej, który w tym czasie przebywał w Kudowie na wypoczynku. Wśród koncelebransów znaleźli się także: ks. Kazimierz Marchaj, emerytowany proboszcz, i ks. Romuald Brudnowski, proboszcz sąsiedniej parafii.

- Wasza obecność jest wymownym znakiem gotowości współpracy z nowym proboszczem w służbie budowania Bożego królestwa w waszej parafii - mówił do zebranych w kościele wiernych biskup, dodając, że ta współpraca może być owocna tylko wtedy, gdy jest natchniona i kierowana przez Ducha Świętego.

Zachęcał też nowego proboszcza, by przyjmując na siebie te obowiązki, prowadził dalej posługiwanie swoich poprzedników jako nauczyciel, prezbiter i duszpasterz wszystkich wiernych.

- Troszcz się o to, aby wszyscy członkowie tej wspólnoty parafialnej - dzieci, młodzież i dorośli - mogli usłyszeć i przyjąć słowo Boga Żywego. Ogłaszaj Chrystusa jako drogę naszego życia i ukazuj wszystkim wierzącym, jak można być świadkiem Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Troszcz się o to, by wspólnota ciągle na nowo gromadziła się wokół tego ołtarza. Młodzi i starzy, biedni i bogaci winni się tu spotykać w komunii z Chrystusem i ze sobą nawzajem (...). Bądź dla wszystkich wiernych pomocnikiem i doradcą na ich drodze życiowej - akcentował 12 lipca bp Mendyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama