Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ruszyły zapisy na X Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy

„Świętowanie i codzienność” będą głównym tematem trzydniowej randki dla małżonków z całego kraju. Mimo ograniczeń związanych z epidemia ma to być wyjątkowe spotkanie, bo jubileuszowe.

O okolicznościach tegorocznego świętowania mówią sami organizatorzy.

- Niecodzienna randka w Świdnicy zaplanowana jest w pierwszy weekend października, tj. od 2 do 4. Z powodów obostrzeń epidemicznych musimy zmienić kilka spraw organizacyjnych. Po pierwsze ograniczamy ilość uczestników do 75 par. Po drugie musimy zrezygnować z balu. Po trzecie zapisy rozpoczniemy dopiero 20 lipca, po uzyskaniu informacji o możliwościach organizacyjnych – wyjaśnia Sławomir Kaptur z Fundacji Małżeństwo Rodzina.

W programie planowanego na październik kongresu znajdą się prelekcje m. in. ks. Wojciecha Węgrzyniaka, ks. Krzysztofa Porosły, Moniki i Marcina Gajdów, o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP czy o. Cypriana Tomaszczuka OSB, który zainauguruje X Ogólnopolski Kongres Małżeństw. W ten sposób organizatorzy chcą uhonorować pomysłodawcę i współtwórcę inicjatywy.

W czasie małżeńskiej trzydniowej randki znajdzie się też czas na koncerty, wspólną modlitwę czy poznanie stolicy diecezji i jej mieszkańców. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: kongresmalzenstw.pl, na której można się również zgłosić jako uczestnik, ale też wysłuchać archiwalne wykłady i zobaczyć zdjęcia z 9 dotychczasowych kongresów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama