Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ingres biskupa tylko dla zaproszonych gości

Ze względu na trwającą epidemię, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy, zapadła decyzja, że uroczystość odbędzie się w ograniczonej formie.

Informuje o tym na stronie diecezji świdnickiej ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej:

"Ze względu na trwającą epidemię, a także w oparciu o konsultację z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy dotyczącą realnego zagrożenia, jakie wynika ze zgromadzenia dużej liczby osób, informujemy, że uroczystość ingresu biskupa świdnickiego do katedry odbędzie się w ograniczonej formie, tzn. tylko z udziałem zaproszonych gości.

Wobec powyższego Biskup świdnicki prosi wiernych o włączenie się do duchowej jedności w tym szczególnym czasie, polecając Panu Bogu i Matce Najświętszej swoją pasterską posługę w diecezji, osobistej i wspólnotowej modlitwie wiernych.

Jednocześnie informujemy, że w tym czasie będzie prowadzona bezpośrednia transmisja na portalu: www.diecezja.swidnica.pl" - dodaje rzecznik kurii.

Wcześniej bp Marek Mendyk w osobnym komunikacie prosił o wsparcie modlitewne w tym ważnym dla diecezji momencie:

"Bardzo ważne dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty jest, by nowo mianowany biskup przewodniczył liturgii sprawowanej razem z innymi biskupami, na znak jedności kolegium apostolskiego, a także z prezbiterami, którzy są jego najbliższymi współpracownikami w wypełnianiu duszpasterskiej posługi, oraz osobami konsekrowanymi i wiernymi świeckimi.  Uroczysty ingres jest też okazją do przedstawienia się nowego biskupa ludowi Bożemu oraz zakomunikowania programu jego działań pasterskich.

W tym szczególnym dniu, ze względu na to, że ograniczenia zawiązane z pandemią nie pozwolą nam licznie spotkać się w katedralnej świątyni, polecam się Waszej serdecznej modlitwie i proszę o duchową jedność. 

Powierzam wszystkich Bożej Opatrzności oraz opiece Maryi, Wspomożycielce wiernych, i z serca błogosławię" - pisał biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama