Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zło jest tam, gdzie brakuje Boga

W trosce o zdrowie potencjalnych uczestników muzeum w Rogoźnicy wycofało się w tym roku z organizacji obchodów rozpoczęcia II wojny światowej. Jednak udało się znaleźć sposób, by upamiętnić to wydarzenie.

W miejscowej parafii Matki Bożej Różańcowej tradycyjnie w pierwszą niedzielę września została odprawiona Msza Święta. Przewodniczył jej bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

– Miłość nie patrzy tylko na siebie, nie jest egoistyczna, ale potrafi dostrzegać obok siebie drugiego człowieka. Miłość, kiedy jest dzielona z innymi, ofiarowana innym, przynosi człowiekowi radość. Najgłębszą miłość objawił nam Jezus Chrystus, kiedy ofiarował za nas samego siebie na krzyżu – przypominał. Odniósł się również do powodu spotkania. – Celem naszej dzisiejszej modlitwy i pielgrzymki do obozu koncentracyjnego Gross-Rosen jest oddanie wielkiego szacunku tym, którzy cierpieli tu i w innych obozach koncentracyjnych, jak też modlitwa do Boga o pokój i pojednanie dla wszystkich, którzy w obecnej godzinie naszych dziejów wciąż cierpią z powodu przemocy zrodzonej przez nienawiść – podkreślał bp Bałabuch.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama