Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zmarł ks. Dariusz Kowalczuk. Pochodził z Nowej Rudy i pracował w Wałbrzychu

Najpierw służył w parafii św. Jerzego, a następnie u Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W diecezji świdnickiej ma również brata księdza.

Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie zmarł 26 września 2020 r. w 55. roku roku życia i 30. roku kapłaństwa. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 1 października (czwartek). O godz. 11 ciało zostanie uroczyście wprowadzone do kościoła pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, gdzie o 12.00 Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył bp Stefan Cichy, biskup senior diecezji legnickiej, w której pracował zmarły kapłan. Po niej ciało zostanie odprowadzone na cmentarz przy kościele.

Dzień wcześniej (30 września) o godz. 12.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie proboszcza w czasie Mszy św. pożegnają parafianie pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, biskupa legnickiego.

Dariusz Kowalczuk urodził się 2 października 1965 r. w Nowej Rudzie. Po ukończeniu Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego święcenia prezbiteratu przyjął 19 maja 1990 r. we Wrocławiu. Jako wikariusz został skierowany do pracy w parafiach: św. Jacka w Legnicy, św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu, Miłosierdzia Bożego w Jaworze, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu i św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim.

Potem, 9 września 2003 r., został ustanowiony proboszczem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, w której pracował do ostatnich swoich dni. Zmarł 26 września 2020 roku.

W diecezji legnickiej pełnił m.in. funkcję członka Rady Kapłańskiej praz dekanalnego relatora I Synodu Diecezji Legnickiej. Od 2017 r. był także kanonikiem honorowym Legnickiej Kapituły Katedralnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama