Nowy numer 43/2020 Archiwum

SOW-y są dla każdego! Przyjedź do Wałbrzycha

Parafia św. Aniołów Stróżów zaprasza na pierwsze spotkanie formacyjne w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

Odbędzie się ono w najbliższy czwartek 8 października, o godz. 18, ale organizatorzy zapraszają też na kolejne spotkania.

– To rekolekcje oparte na codziennej medytacji słowa Bożego. Trwają 13 tygodni i dają możliwość zaczęcia od nowa przygody z Panem Bogiem. Są skierowane szczególnie do tych, którzy gdzieś po drodze swojego życia Go zgubili, ale i daje możliwość wejścia w głąb tym, którzy są na drodze z Nim – wyjaśnia ks. Radosław Mielczarek.

Dodaje, że wielu współczesnych posiada wiedzę o Bogu z katechezy czy niedzielnych homilii, ale brakuje im relacji z Nim.

– Widzę to szczególnie w szkole. Po rozmowie z uczniami wiem, że mają niezbędną wiedzę, a niektórzy z nich nawet lubią przychodzić na lekcję, bo mogą dowiedzieć się tam coś nowego, porozmawiać z księdzem. Brakuje im jednak wiary. Często sami siebie nazywają nawet ateistami. Seminarium Odnowy Wiary daje możliwość rozbudzenia tego, co w wierze ważniejsze niż wiedza. Pozwala odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania, zobaczyć, gdzie był Bóg w naszym życiu, gdzie był, czy jest, gdy na świecie toczą się wojny, epidemia – tłumaczy wikariusz parafii św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Do udziału w SOW zachęca wszystkich od 16. roku życia wzwyż, a szczególnie tych, którzy nie należą jeszcze do żadnych wspólnot parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama