Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmarł ks. Tadeusz Dąbski z Prochowic. Przed laty pracował w Świebodzicach

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 24 października w parafii, gdzie pracował przez ostatnie lata jako proboszcz.

W 53. roku życia i 29. roku kapłaństwa odszedł 21 października ks. Tadeusz Dąbski. Urodził się 17 marca 1967 r. w Szprotawie. Święcenia kapłańskie przyjął 18 maja 1991 r. we Wrocławiu, po czym został wysłany do pracy w parafii św. Mikołaja w Świebodzicach, a następnie do parafii św. Jana Chrzciciela w Prochowicach. 

W 1995 r. rozpoczął studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na Wydziale Prawa Kanonicznego. Po ukończeniu studiów pełnił obowiązki dyrektora Domu Księży Emerytów w Legnicy, a w 2003 r. został mianowany oficjałem Sądu Kościelnego Diecezji Legnickiej. W czerwcu 2006 r. wrócił do Prochowic jako proboszcz.

Za swoją pracę został odznaczony godnością kanonika Expositori Canonicalis w 2002 r., a w 2006 r. mianowany dziekanem Dekanatu Prochowice. Powoływany także na członka Rady Kapłańskiej oraz członka Kolegium Konsultorów Diecezji Legnickiej. W 2020 r. ustanowiony kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej Legnickiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już dzisiaj (w piątek) o godz.17.15 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Prochowicach modlitwą różańcową i Mszą św. w intencji zmarłego kapłana, której przewodniczyć będzie ks. Józef Lisowski, kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej.

Następnego dnia, tj. 24 października, o godz. 11 nastąpi wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego do kościoła parafialnego. Na godz. 12.15 zaplanowano początek oficjalnych przemówień i pożegnań, a sama Eucharystia pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego rozpocznie się o godzinie 13. Po niej kondukt żałobny uda się na miejscowy cmentarz komunalny, gdzie ciało zmarłego zostanie pochowane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama