Nowy numer 48/2020 Archiwum

Święto patronalne u świdnickich prezentek

Pełna nazwa Zgromadzenia Panien Ofiarowania NMP mówi sama za siebie. Prezentki jak Maryja oddały się na wyłączną służbę Bogu.

Dlatego wspomnienie liturgiczne NMP jest patronalnym świętem tego zgromadzenia. Z tej okazji prowadzące w Świdnicy przedszkole siostry zaprosiły 21 listopada do wspólnej modlitwy bp. Marka Mendyka.

Biskup świdnicki przypomniał historię tego święta i znaczenie ofiarowania w życiu Matki Bożej.

- Ten akt, który podjęli Jej rodzice, sama w późniejszym życiu Maryja nieustannie odnawiała i potwierdzała, odpowiadając Bogu na Jego wezwania. Jest on zarówno dla sióstr, jak i dla nas przykładem, jak powierzać Bogu swoje życie i wypełniać Jego wolę. Wierność woli Bożej nie jest rzeczą łatwą. Czasem może wymagać rezygnacji z tego, co dla nas jest najważniejsze, co daje nam zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa. Dzisiaj mówi się o przeżywanym kryzysie wierności: wierności Bogu, wierności drugiemu człowiekowi, wierności samemu sobie, swoim przekonaniom, czy zobowiązaniom – wymieniał biskup świdnicki.

Przypomniał też, że Jezus w Ewangelii z tego dnia wyjaśnia, kto tworzy Jego prawdziwą rodzinę.

- Jezus chciał podkreślić, że więzy krwi mogą (choć nie muszą) stanowić przeszkodę w byciu Jego uczniem. Każdy z nas podejmując decyzję pójścia za Chrystusem, wchodzi do Jego rodziny. Staje się Jego bratem. Wypełniając wolę Bożą, stajemy się wielką rodziną. Łączy nas coś więcej niż więzy krwi - dodał.

W dzień, w którym siostry prezentki odnawiają swoje śluby zakonne, dziękował za ich apostolskie dzieła.

- Podejmując swoją apostolską misję, realizując swoje powołanie, poszerzacie prawdziwą rodzinę Jezusa. Prowadzicie innych do Niego. To są nie tylko działania skoncentrowane na dzieciach w przedszkolu, ale to również ich rodzice, pracownicy przedszkola. Oni wszyscy poprzez relacje i współpracę z wami odczytują, rozpoznają prawdziwe oblicze Jezusa. Uczą się rozpoznawać i wypełniać wolę Boga w codzienności - zakończył.

Na Mszy św. obecny był również ks. Marek Korgul, odpowiedzialny w diecezji świdnickiej za żeńskie zgromadzenia zakonne.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama