Nowy numer 2/2021 Archiwum

Paka pod choinkę. Siostry pomagają, a wy?

Na terenie diecezji świdnickiej już kilka zgromadzeń zakonnych angażuje się w zbiórkę paczek dla potrzebujących dzieci, ale i dorosłych. Zachęcają też innych, by w ten sposób zrobili coś dobrego na święta Bożego Narodzenia.

Jako pierwsza ze zbiórką ruszyła s. Mariola S. Klara Krupa ze Ścinawki Dolnej publikując list do św. Mikołaja z listą potrzebnych w prowadzonym przez siostry DPS-ie dla dzieci i młodzieży domu. Jej post udostępniło ponad 2 tys. osób. Część z nich w komentarzach zagwarantowała też pomoc. Okazuje się jednak, że wciąż brakuje podstawowych produktów. 

- Dużo ludzi jest zaangażowanych. Każdego dnia wpływają jakieś rzeczy do paczek. Za każdy gest dobra jesteśmy bardzo wdzięczni. Obecnie potrzebne są jeszcze środki chemiczne: proszek do prania, płyny do płukania, środki kosmetyczne dla chłopców (żele, płyny, szampony, mydło) i oczywiście na bieżąco owoce. Chłopcom przydałyby się też nowe buty, ale jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie - dodaje siostra podając adres (Ścinawka Dolna 21B 57-410 Ścinawka Średnia).

Ale to nie jedyna akcja prezentowa w diecezji. Pomagają też inne zgromadzenia. Wśród nich salezjanki z Dzierżoniowa.

- Chcemy zjednoczyć wszystkie siły dobra, które w nas drzemią i zorganizować razem akcję "paka pod choinkę". Chodzi o to, by obdarować dzieci, rodziny i osoby samotne prezentem. W tym roku chcemy wykorzystać internet jako węzeł jednoczący nas po to, byście mogli dowiedzieć się o tej akcji. Byśmy mogli zorganizować pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Na tę chwilę nasza baza liczy 78 dzieci i 17 rodzin lub osób samotnych, którym chcemy zrobić prezent na święta - zachęca s. Ola Sys wyjaśniając, że pomoc składa się z trzech kroków widocznych na grafice poniżej. Dodajmy, że ankietę można znaleźć tutaj, a akcja trwa od 23 listopada do 20 grudnia.

Paka pod choinkę. Siostry pomagają, a wy?

Również w wielu parafiach powstają przedświąteczne inicjatywy pomocy potrzebującym. Pisaliśmy już m. in. o drzewku dobroci z Głuszycy, ale takich akcji jest dużo więcej. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama