Nowy numer 23/2021 Archiwum

Święty Michał Archanioł odwiedzi Świebodzice

Peregrynująca figura zagości w parafii pw. NMP Królowej Polski na Cierniach już dzisiaj.

Do wydarzenia przygotowywał wiernych w niedzielę 6 czerwca ks. Jan Juszko z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mińsku na Białorusi.

- Przyjeżdżam, aby mówić o tym, co w waszej parafii będzie się działo. Do czego już przygotowujecie się drugi raz z rzędu. W końcu ta figura, będąca wierną kopią tej z Gargano, przybędzie do waszej parafii. I od razu chciałbym powiedzieć o czymś, co bardzo mocno wiąże się z kultem naczelnego dowódcy wojsk anielskich. Mowa oczywiście o szkaplerzu, który noszą jego czciciele - podkreślał michalita, opowiadając historię kobiety, której św. Michał przemienił życie.

Zachęcał do modlitwy za wstawiennictwem aniołów, którzy często dziś zaliczani są do bajek. Zapowiadał, że przez trzy dni peregrynacji opowie o objawieniach Archanioła noszącego imię "któż jak Bóg".

- To wyjątkowe spotkanie to pomysł proboszcza ks. Piotra Ochońskiego, który miał nadzieję, że popularny dziś patron walki z siłami ciemności pomoże w walce z diabelskimi pokusami. Jako parafianie mamy świadomość, że dziś mimo iż nie zmagamy się z zagrożeniami militarnymi, inne jeszcze większe zagrożenia stoją u naszych wrót. Dlatego ufni w modlitwę i wstawiennictwo tego Bożego bojownika, mamy nadzieję na odnowę ludzkich serc i sumień. Będziemy prosić św. Michała, aby swoim wstawiennictwem u Bożego tronu wypraszał mieszkańcom naszej parafii i całego miasta żywą wiarę; odwagę w boju o życie prawdziwie chrześcijańskie, zanurzone w sakramentach; dar przebaczenia w trudnych sytuacjach rodzinnych i społecznych. Wierzymy, że ten czas zjednoczy nas jako parafię - zauważa Elżbieta Hurman OV.

Rekolekcje przy figurze rozpoczną się 7 czerwca o godz. 17.30 nabożeństwem oczekiwania i powitaniem przez dzieci, dorosłych i proboszcza. Potem zaplanowana jest Msza św., a o 21.00 wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

WTOREK 8 czerwca 2021
8.00 – Czas osobistej modlitwy.
9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
10.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem przy figurze św. Michała Archanioła.
15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).
18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

ŚRODA 9 czerwca 2021
8.00 – Czas osobistej modlitwy.
9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
10.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.
15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).
18.00 – Msza św. pożegnania z aktem zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama