Tegoroczny festiwal młodych w Wambierzycach postawił sobie ambitne zadanie. Organizatorzy chcieli nauczyć nastolatków bycia szczęśliwym.
We wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odbyło się tradycyjne spotkanie młodzieży diecezji świdnickiej. W tym roku tematem przewodnim była „Manufaktura szczęścia”.
- Na początek przygotowaliśmy coś na rozgrzewkę. Po to, żeby nam nie było zimno w ten jesienny dzień, ale też po to, żeby otworzyć swoje serca na Jezusa - wprowadzał ks. Łukasz Bankowski, przedstawiając gości tegorocznego festiwalu Light for Fife.
Młodzieży nie trzeba było długo przekonywać do wspólnej zabawy. Chętnie uczestniczyła też w innych punktach programu. Jednym z nich była konferencja s. Anny Marii Pudełko AP.
- Nasze maleńkie zgromadzenie pomaga szczególnie młodym ludziom odkryć piękno życia, jego sens i pasję. Inaczej mówiąc - powołanie. Ono nie dotyczy tylko księży i sióstr, ale wszystkich. I nie można go posiadać, bo to nie jest coś materialnego, ale powołanym się jest - wyjaśniała, dodając, że Bóg ufa młodym i im wierzy. Za przykład dała Maryję, św. Stanisława Kostkę i bł. ks. Jakuba Alberione, na którego słowach oparła dalszą część prelekcji: „Życie jest darem Boga. Jak chcesz je przeżyć? Pomyśl, poradź się, pomódl się, podejmij decyzję”.
Do tego samego zachęcał bp Marek Mendyk w czasie Mszy św. - Pewnie nic nowego nie powiem: potrzeba, byśmy zaufali Jezusowi. Jeśli chcesz odzyskać pokój serca, jeśli chcesz zbudować szczęśliwy dom, któremu na imię życie - zaufaj Jezusowi. Bóg cię kocha, nigdy w to nie wątp, niezależnie od tego, co ci się przytrafia w życiu. W każdych okolicznościach jesteś nieskończenie miłowany. On dał swoje życie, aby cię zbawić, a teraz codziennie jest u twego boku, aby cię oświecać, umocniać i wyzwalać - przekonywał.
W tzw. strefach młodych goście Light for Life - s. Benedykta Karolina Baumann OP, o. Mirosław Jajko SJ i Tymoteusz Filar - mówili o swoich pasjach i ich realizacji w miłości do Chrystusa, zachęcając do odnalezienia swoich. Na koniec odbył się występ Tau, nawróconego rapera, który w swoich piosenkach również opowiadał o doświadczeniu Boga i odnalezieniu szczęścia.
Pozostałe punkty prowadzili: ks. Paweł Kilimnik, ks. Łukasz Bankowski, ks. Radosław Mielczarek i grupa wolontariuszy. Spotkanie odbyło się dzięki życzliwości i gościnności wambierzyckich ojców franciszkanów i gminy Radków.
Poszczególne punkty można zobaczyć w galeriach poniżej: