Nowy numer 42/2021 Archiwum

Działali jak manufaktura

Tegoroczny festiwal młodych w Wambierzycach postawił sobie ambitne zadanie. Organizatorzy chcieli nauczyć nastolatków bycia szczęśliwymi.

We wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odbyło się tradycyjne spotkanie młodzieży diecezji świdnickiej.

W tym roku tematem przewodnim była „Manufaktura szczęścia”.

– Na początek przygotowaliśmy coś na rozgrzewkę. Po to, żeby nam nie było zimno w ten jesienny dzień, ale też po to, żeby otworzyć swoje serca na Jezusa – wprowadzał ks. Łukasz Bankowski, przedstawiając gości tegorocznego festiwalu Light for Fife.

Młodzieży nie trzeba było długo zachęcać do wspólnej zabawy. Aktywnie uczestniczyła też w innych punktach programu. Jednym z nich była konferencja s. Anny Marii Pudełko AP. – Nasze maleńkie zgromadzenie pomaga szczególnie młodym ludziom odkryć piękno życia, jego sens i pasję. Inaczej mówiąc – powołanie. Ono nie dotyczy tylko księży i sióstr, ale wszystkich. I nie można go posiadać, bo to nie jest coś materialnego, ale powołanym się jest – wyjaśniała, dodając, że Bóg ufa, wierzy młodym. Za przykład dała Maryję, św. Stanisława Kostkę i bł. ks. Jakuba Alberione. Na słowach ks. Alberione oparła dalszą część prelekcji: „Życie jest darem Boga. Jak chcesz je przeżyć? Pomyśl, poradź się, pomódl się, podejmij decyzję”. – Życie nie jest tylko wymaganiem, obowiązkiem, zadaniem czy oczekiwaniami innych wobec was. Najpiękniejszym prezentem, jaki ty i ja otrzymaliśmy od Boga, jesteśmy my sami. Dzisiaj może jest ci w to trudno uwierzyć, bo czasami możesz czuć się samotny, nierozumiany, hejtowany przez rówieśników. To wszystko może napawać cię smutkiem. Ale uwierz mi, proszę, że twoje życie jest przeogromnym skarbem – dodała.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama