Nowy numer 42/2021 Archiwum

Szansa pożegnania ze straconym dzieckiem

W najbliższy piątek, 15 października, w Świdnicy po raz pierwszy odbędą się diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego.

Z perspektywy wiary ten dzień z jednej strony przynosi nadzieję zbawienia dla dzieci, które nie zdążyły otrzymać chrztu, a z drugiej strony niesie pociechę duchową dla rodziców po stracie. Ze względu właśnie na rodziny tych dzieci po raz pierwszy w naszej diecezji Fundacja "Małżeństwo Rodzina" wraz z Diakonią Życia Ruchu Światło-Życie i Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin zorganizowała w tym roku diecezjalne obchody tego święta.

- Dzień ten ma również szerszy, społeczny kontekst. Chodzi o uświadomienie coraz większej liczbie osób, jak wiele kobiet, mężczyzn i ich rodzin przeżywa dramat związany z doświadczeniem poronienia czy przedwczesnej śmierci dziecka. Chodzi o przełamanie pewnych stereotypów w świadomości publicznej - tłumaczy ks. Mirosław Rakoczy, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy 15 października o godz. 12 będzie on przewodniczył ceremonii pochówku dzieci po poronieniu i martwym urodzeniu ze świdnickiego szpitala. Udział w niej może wziąć każdy, kto chciałby pożegnać swoje dziecko, a z różnych przyczyn nie udało się to indywidualnie.

Natomiast o 18.30 tego samego dnia, podczas Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy otoczymy modlitwą rodziców i rodziny, których dotknęła tragedia śmierci dziecka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama