Dwa spośród ośmiu zespołów szczególnie spodobały się jurorom. Jeden z nich ma być wzorem dla innych na przyszłym jubileuszowym przeglądzie.
Jury 29. Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych podczas oceny występów brało pod uwagę: pomysłowość scenariusza, śpiew i aranżację muzyczną, scenografię i kostiumy, układ choreograficzny, grę aktorską i ogólny artystyczny wyraz prezentacji.
- Jeżeli możemy mieć życzenie i prośbę na przyszłość, to pragnęlibyśmy, aby na kolejnym jubileuszowym konkursie były występy grup typowo kolędniczych, gdzie oprócz treści biblijnych byliby rozśpiewani kolędnicy oraz tzw. herody, z humorem i radością składający publiczności świąteczne i noworoczne życzenia - podkreśla Kazimiera Momot z komisji jurorskiej.
Zaznacza, że w takiej formie wystąpił w tym roku tylko jeden zespół i m.in. za to otrzymał nagrodę. A oto pełna lista docenionych spektakli:
I. Nagrodzono nagrodami finansowymi po 500 zł dla każdej z grup:
II. Wyróżniono nagrodami finansowymi po 300 zł dla każdej z grup:
III. Nagrody indywidualne w postaci książek otrzymują:
IV. Nagrodę indywidualną (zimowa chatka z piernika do schrupania), przewodniczącej jury, Kazimiery Momot otrzymuje Teatrzyk „Zielona Gęś” z Domu Dziennego „Senior-Wigor” w Świdnicy (spektakl „Wszystkiego najlepszego”) – za pouczający przekaz, że w zmieniających się współcześnie realiach życia codziennego, rodzina i jej zwyczaje świętowania Wigilii i Bożego Narodzenia są bardzo cennymi wartościami zachowania rodzinnej bliskości, wzajemnej miłości i braku osamotnienia.