Nowy numer 17/2024 Archiwum

Księża wrócili bez pucharu, ale szczęśliwi

Reprezentacja duchowieństwa diecezji świdnickiej wzięła udział w XVI Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej.

W tym roku odbyły się one w dniach 22-23 kwietnia w Bochni. Diecezję świdnicką reprezentowała drużyna w składzie: ks. Mateusz Graboń, ks. Mateusz Kubusiak, ks. Michał Gibek, ks. Jan Bałchan, ks. Jacek Piskrzyński, ks. Andrzej Raczycki i ks. Jakub Klimontowski.

- Od początku mieliśmy pod górkę. Trafiliśmy do bardzo silnej grupy, w której jak się później okazało, znaleźli się zwycięzcy. Poza tym jeden z naszych zawodników pierwszego dnia zmagał się z kontuzją, co też osłabiło cały zespół. Ale pojechaliśmy tam się przede wszystkim dobrze bawić i cel został osiągnięty - wspomina.

Księża z diecezji świdnickiej znaleźli się w grupie C, gdzie przegrali kolejno z bielsko-żywiecką (1:3), częstochowską (1:7) i zamojsko-lubaczowską (1:9), która zwyciężyła mistrzostwa. Nasi reprezentanci choć nie wyszli z grupy, wygrali z Radomiem (8:0) i zremisowali z Białystokiem (1:1) w tzw. finale B, zajmując w całym turnieju 9. miejsce.