Nowy numer 20/2022 Archiwum

Klerycy spotkali się z Prezydentem RP

Od lat mieszkańcy dolnośląskich seminariów pierwszy weekend maja starają się spędzić na wyjazdowej integracji. W tym roku część z nich odwiedziła stolicę.

Inicjatorem wyjazdu do Warszawy byli moderatorzy legnickiego seminarium. Wraz z alumnami sąsiedniej diecezji zabrali się nasi studenci z roku propedeutycznego, którzy pod okiem ks. Piotra Gołucha formują się w mieście położonym nad Kaczawą i Czarną Wodą.

Pomysł miał na celu zobaczenie miejscowego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i poznanie tamtejszych zwyczajów, ale również zwiedzanie stolicy Polski. Dzięki temu udało się im zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego, grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wziąć udział w uroczystościach państwowych związanych z obchodem Święta Konstytucji 3 Maja.

To tam po Mszy św. w warszawskiej katedrze, której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, spotkali się na kilka minut z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, Pierwszą Damą oraz przedstawicielami władz państwowych.

Zdjęcie przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki.   Zdjęcie przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
archiwum prywatne
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama