Nowy numer 39/2022 Archiwum

Wybory ksieni u ząbkowickich klarysek

W rocznicę lipcowych objawień fatimskich siostry zdecydowały o tym, która z nich zostanie przełożoną.

Klaryski miały wybrać nie tylko ksienię, ale również wikarię i trzyosobowy skład rady. Zawierzając decyzję Bogu, jeszcze przed rozpoczęciem procedur, wraz z przybyłymi kapłanami zgromadziły się wokół ołtarza. Mszy św. przewodniczył bp Marek Mendyk.

- Dzisiaj Pan Jezus odsłania przed nami tajemnicę swojego serca. Odsłania intymną przestrzeń w sobie. To jest właśnie serce – obszar, w którym spotykają się ze sobą zmysły i duch, rozum i uczucia, widzenie wewnętrzne i zewnętrzne. Chrześcijaństwo jest religią serca. Duchowość Serca Pana Jezusa – to sprawdzony podręcznik przyjaźni, najpiękniejszych relacji z Bogiem i człowiekiem.– przekonywał biskup.

Po zakończeniu Mszy św. natomiast poprowadził wybory przełożonej, w których skrutatorami byli ks. Marek Korgul i ks. Arkadiusz Chwastyk. Tytuł ksieni przypadł s. M. Agnieszce Semer, wikarią została s. M. Barbara Kijak, a radnymi: s. M. Dominika Jarco, s.M. Gabriela Pałęga i s. M. Józefa Łabaz.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w klasztorze wybory odbywają się co trzy lata i poprzedzone są wizytacją kanoniczną, którą w czerwcu br. przeprowadził biskup wraz z matką Marią Serafiną Ostrowską - prezeską Federacji św. Klary Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy