Organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców wyróżniła ks. Radosława Kisiela i zespół kierowanych przez niego ludzi statuetką Ambasadora Dzieła Charytatywnego.
Uroczysta gala z okazji 10-lecia Instytutu Biznesu odbyła się 17 października w warszawskim hotelu Regent. Rozpoczęła się koncertem Klaudii Maliszewskiej, po którym nastąpiła seria referatów dotyczących: czynnika ESG, w oparciu o który tworzone są ratingi i oceny pozafinansowe przedsiębiorstw, państw i innych organizacji; podatku przychodowego, handlu czy próby utworzenia Sądu Arbitrażowego i Izby Pracodawców Polska-Armenia.
W drugiej części natomiast wręczono Certyfikaty Jakości Instytutu Biznesu i statuetki Ambasadorów Instytutu Biznesu. W tej drugiej grupie znalazła się Caritas Diecezji Świdnickiej, która została nagrodzona za podejmowane dzieła charytatywne. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za zauważenie naszych działań na rzecz osób potrzebujących. Komisja przyznająca te wyróżnienia zwróciła szczególną uwagę na nasze zaangażowanie w prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej i pomoc uchodźcom z Ukrainy. Obecnie w naszych obiektach opiekujemy się ponad 130 osobami, co jest możliwe także dzięki wsparciu i aprobacie bp. Marka Mendyka, za co publicznie mu podziękowałem przy odbieraniu nagrody - opowiada ks. Kisiel.
Powstały w 2011 r. Instytut Biznesu wspiera przedsiębiorców w zakresie zwiększania wydajności, efektywności, poszukiwania kapitału, zmian własnościowych oraz w procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Przygotowuje też raporty, analizy i stanowiska, które są niezbędne przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Od 2017 r. przyznaje także prestiżowe nagrody Ambasadorów Instytutu Biznesu. W ten sposób chce zwrócić uwagę na różne aspekty gospodarki i podmioty, które mają znaczenie dla rozwoju rynku, branż, przedsiębiorstw.
Statuetka wręczona świdnickiej Caritas. Archiwum prywatne