Nowy numer 48/2022 Archiwum

Rekolekcje diecezjalne. Ostatnia szansa, by się zapisać!

Już w najbliższy czwartek rusza czterodniowy maraton ze znanym na Dolnym Śląsku biblistą. Na pierwszy rzut idą księża i siostry zakonne. Potem młodzież i dorośli.

W diecezjalnym domu rekolekcyjnym św. Anieli w Bardzie i w Świebodzicach od 17 do 20 listopada odbędą się diecezjalne rekolekcje, które poprowadzi znany na Dolnym Śląsku ks. prof. Mariusz Rosik.

 – Wraz z nadejściem Adwentu dobiegnie trzyletni cykl duszpasterski pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Wydaje się, że nie może być innego tematu naszych rekolekcji, jak zagadnienie tego przepięknego sakramentu, który zostawił nam sam Jezus Chrystus. „Jeśli niesiesz swój dar przed ołtarz i przypomnisz sobie, że twój bliźni ma coś przeciw tobie, zostaw ten dar przed ołtarzem, idź się pojednaj, potem przyjdź i składaj dar” – tak mówi Jezus w jednej z najpiękniejszych mów o moralności chrześcijańskiej. Chcemy więc podjąć w czasie naszego spotkania temat przygotowania do Eucharystii, pojednania z Bogiem i człowiekiem, ale i znaczenia samego sakramentu w naszym życiu – wyjaśnia zaproszony rekolekcjonista.

Przez dwa pierwsze dni spotka się na naukach stanowych z księżmi i siostrami zakonnymi. W sobotę i niedzielę natomiast w Świebodzicach zaproszeni są kolejno: młodzież i dorośli.

Program jest niezwykle bogaty i można go znaleźć (podobnie jak formularz zapisów) na stronie internetowej: https://mocewangelii.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy