Dzięki trosce całej wspólnoty parafialnej dobiegł końca remont organów, które pomogą im jeszcze bardziej chwalić Pana Boga.
Zakończył się kapitalny remont organów w kościele filialnym w Marcinowicach. Organy w kościele św. Wacława pochodzą z 1909 roku. Zostały wyprodukowane przez świdnicką firmę Schlag und Sohne. Do roku 1922 r. zakład opuściło 1100 instrumentów, natomiast organy w kościele w Marcinowicach mają numer 872. Są niewielkim instrumentem wyposażonym w 10 głosów rozdysponowanych na 575 piszczałek. Najmniejszy element grający ma 2 cm, największy - 2,5 m. - Ostatni raz używane były przeszło 20 lat temu. Wymienione zostały turbina, miech, wszystkie piszczałki zostały przeglądnięte i zakonserwowane. Jak na taką miejscowość jak Marcinowice, dzisiejsze wydarzenie jest wyjątkowe. Tym bardziej że cały remont został sfinansowany wyłącznie z ofiar wiernych. To jest ogromne świadectwo, że wspólnota parafialna troszczy się o swój kościół - mówi ks. Marcin Gęsikowski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Śmiłowicach, do której należy marcinowicki kościół.
Generalny remont przeprowadził Zakład Organmistrzowski Antoniego Szydłowskiego, uznanego w Polsce fachowca. Ze swoją córką Agnieszką dużo przed czasem przewidzianym na przyszłoroczny odpust zakończył remont instrumentu, który obejmował: renowację kontuaru, zespołu brzmienia, traktury i wiatrownic oraz układu zasilania powietrzem. Zostały także odnowione elementy dekoracyjne prospektu. - Gdyby wyliczyć instrumenty, które "zmartwychwstały" pod ręką pana Antoniego, nie starczyłoby dziś na to czasu - mówił przed koncertem ks. Marcin. Zapowiadał, że obecny stan organów pozwala na cykliczne organizowanie koncertów, ale ich głównym zadaniem jest pomoc w modlitwie. - Mamy piękny instrument. Teraz musimy się modlić, aby miał kto na nim grać, aby pomagał nam się modlić i chwalić Pana Boga - dodał, dziękując parafianom za ofiarność.
Z okazji zakończenia generalnego remontu organów w kościele filialnym w Marcinowicach przy kontuarze zasiadł Jakub Zawadzki, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, organista w parafii jezuitów we Wrocławiu, który dał wyjątkowy koncert, prezentując muzykę organową od renesansu do współczesności.