Od dwóch dekad kopia wizerunku znanego na Dolnym Śląsku z sanktuarium w Sulistrowiczkach skupia uwagę nie tylko pasjonatów pątniczych wędrówek, ale i szukających właściwych rozwiązań i wyborów.
Pierwowzór wizerunku Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca znajduje się w miejscowości Genazzano we Włoszech. Przyjmuje się, że został namalowany ok. roku 1400. Legendy wiążą go z „Zoja e Bekueme” – to jest z „Błogosławioną Panią” z Albanii, gdzie jest znana i czczona po dziś dzień. Tam dostrzegł ją bp Józef Pazdur, który postanowił zbudować dla Niej w latach 90. XX w. sanktuarium w Sulistrowiczkach u stóp góry Ślęży.
Chciał, by ludzie młodzi, zwłaszcza stojący przed ważnymi wyborami jak wybór szkoły, uczelni czy odkrycie powołania i wybór drogi życia mieli tam miejsce, gdzie mogą się skupić i pomodlić. Z tych samych motywów do Kudowy-Zdroju-Czermnej 6 grudnia 2003 r. sprowadził kopię obrazu ks. Romuald Brudnowski. Intronizacji w ołtarzu głównym dokonał następnego dnia bp Józef Pazdur.
Przypominając to ważne dla miejscowej wspólnoty wydarzenie 23 kwietnia 2023 r., proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła zaprosił biskupa świdnickiego Marka Mendyka, by podziękować Matce Bożej za dwie dekady mądrych rad udzielanych mieszkańcom i pątnikom przybywającym do jej wizerunku w Kudowie-Zdroju.
- Niech wolno nam będzie na powitanie zakrzyknąć trzykrotne radosne "Bóg zapłać". Nauczyliśmy się tego na pieszych pielgrzymkach świdnickich. Nasze powitanie jest jednocześnie podziękowaniem za obecność i biskupią posługę na uroczystości 20-lecia obecności tutaj Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca. Zanim doszliśmy do kościoła, rozbrzmiewał tu podniosły Akatyst. Dwie dekady temu w czasie intronizacji wizerunku też wsłuchiwaliśmy się w ten hymn liturgiczny. Dzisiaj ta sama modlitwa kończy 20-lecie, z drugiej rozpoczyna nowe - podkreślał, witając pasterza diecezji świnickiej ks. Brudnowski.
Biskup przewodnicząc Mszy św., zachęcał do modlitwy o pomoc Matki Bożej w chwilach trudnych, gdy czujemy swą bezradność.
- Matkę Bożą Dobrej Rady można prosić o orędownictwo, zwłaszcza wtedy, gdy stajemy na rozstaju dróg, gdy musimy podjąć ważne życiowe decyzje. Czcząc Maryję pod tym wezwaniem, uznajemy, że może Ona wyprosić nam dar dobrej rady u Ducha Świętego. W chwilach zagubienia i podejmowania ważnych decyzji może nam pomóc - przekonywał w homilii.
Na koniec Mszy św. natomiast otrzymał od proboszcza kopię obrazu namalowaną przez miejscową malarkę. Poświęcił też różańce, które były formą podziękowania dla połączonych chórów z Czermnej i Polanicy-Zdroju, które przygotowały oprawę muzyczną wydarzenia. Przy ołtarzu natomiast wraz z biskupem stanęli księża z dekanatu, Czech i często odwiedzający to miejsce.