Nowy numer 49/2023 Archiwum

Niezwykła małżeńska randka już za dwa tygodnie w Świdnicy

Fundacja "Małżeństwo Rodzina" już po raz 13. zaprasza na Ogólnopolski Kongres Małżeństw. To wyjątkowe wydarzenie odbywać się będzie od 6 do 8 października.

Małżonkowie są zaczątkiem rodziny - z takiego prostego założenia wychodzą organizatorzy Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw, dlatego w swoich działaniach skupiają się na podnoszeniu jakości relacji małżeńskiej. - Jak wiemy, każde małżeństwo zaczyna się od randki. Proponujemy więc wrócić do klimatu cudownego narzeczeństwa i dokładniej przyjrzeć się naszemu dzisiejszemu małżeństwu. Nasze trzydniowe wydarzenie składa się z serii wykładów, świadectw i występów artystycznych, i przeradza się w randkę na 160 par. Od lat przyciąga gości z całej Polski, ale również i z zagranicy - informują organizatorzy.

Podczas tegorocznego kongresu wśród prelegentów znajdą się: ks. Marek Dziewiecki, Monika Przybysz, Anna Saj, Stanisław i Marta Jędrzejewscy, Aleksander Bańka, Monika Wieczorek-Bańka, Joanna i Rafał Patyrowie, ks. Teodor Sawielewicz, Marcin Jakimowicz i Michał Piekara.

Tradycją kongresu jest czas na spotkanie ze sztuką i kulturą. W tegorocznej edycji zobaczymy gościnny występ teatru Komedia z Wrocławia ze spektaklem pt: "Przyjazne dusze" (piątek) oraz "Orkiestra na Dużym Rowerze" (sobota).

- Hasło tegorocznego XIII Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw to: "Pokój i wojna". Nawiązuje ono do doświadczeń, w jakich często znajdują się małżonkowie. Jest czas pokoju, ale zdarzają się i trudne momenty, życiowe bitwy - tłumaczą organizatorzy.

XIII Ogólnopolski Kongres Małżeństw otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej w ramach konkursu "Po Pierwsze Rodzina!".

Szczegółowy plan trzydniowej randki oraz wszystkie prelekcje można znaleźć na www.kongresmalzenstw.pl oraz na plakacie poniżej. Na stronie internetowej znajdują się również archiwalne materiały relacjonujące dotychczasowe kongresy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy