Nowy numer 17/2024 Archiwum

Zapraszają na Ekstremalną Noc Fatimską

Sercanie biali już po raz trzynasty organizują różańcową modlitwę w drodze. Długość trasy, 33 km, symbolicznie nawiązuje do przeżytych przez Jezusa na ziemi lat.

O początkach inicjatywy opowiada o. Zdzisław Świniarski, od wielu lat kustosz związany z polanickim sanktuarium. - Propozycja padła z ust naszych parafian w 2017 r. i szybko ją podchwyciliśmy. Jednym z motywów było godne zamknięcie 100. rocznicy objawień i podziękowanie za ustanowienie naszego sanktuarium. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy o inicjatywie "Różańca do granic" i innych pięknych akcjach religijnych. Organizujemy takie Ekstremalne Noce Fatimskie w okolicach 13 maja i 13 października, zamykając klamrą comiesięczne nabożeństwa - wyjaśnia, dodając, że od początku w modlitwie towarzyszy im bp Ignacy Dec. 

Trasa wędrówki łączy cztery sercańskie parafie: w Starej Łomnicy, Starym Wielisławiu, parafię Królowej Pokoju i najmłodsze sanktuarium na obrzeżach Polanicy-Zdroju. - Długość trasy to ok. 33 km - każdy kilometr to rok życia Pana Jezusa, stąd pomysł na rozważanie życia i działalności Zbawiciela poprzez modlitwę i kontemplację wzorem Maryi. Pomocny w tym jest Różaniec, w którego tajemnicach „umieszczone” są wszystkie najważniejsze wydarzenia - dodaje zakonnik. 

Podaje też program, który w nocy z 6 na 7 października rozpocznie się o 20.00 w sanktuarium MB Fatimskiej w Polanicy-Zdroju-Sokołówce.

PRZEBIEG:

20.00 - Msza św. w sanktuarium MB Fatimskiej w Polanicy-Zdroju - odczytanie orędzia Matki Bożej z 13 maja 1917 roku.

21.00 - Apel Jasnogórski

- Intencje ENF - O dobre i głębokie odczytanie objawień Fatimskich i ukochanie modlitwy różańcowej oraz rozwój sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju, a także o Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny. Modlimy się również za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Godz. 21.15 wyruszamy na ENF z krzyżem i figurą MB Fatimskiej, wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Odpowiedni strój - dobre buty o twardej podeszwie i ciepłe obranie, coś od deszczu, latarki i kamizelki odblaskowe oraz rękawiczki. Uczestnictwo nie zobowiązuje do bycia na całej Nocy - zależy od możliwości danej osoby (w każdej chwili można się dołączyć czy odłączyć). Uczestniczymy na własną odpowiedzialność, osoby nieletnie mają obowiązek mieć swoich pełnoletnich opiekunów.

TRASA:

21.15 - wyjście z sanktuarium MB Fatimskiej, idziemy twardym szlakiem do St. Łomnicy (22.45). Odpoczynek u św. o. Damiana (20 minut).

23.10 - odczytanie orędzia MB Fatimskiej z 13 czerwca i start w kierunku Starkowa - kościół św. Mikołaja (00.30)

0.45 - odczytanie orędzia MB Fatimskiej z 13 lipca i start w kierunku St. Wielisławia do sanktuarium MB Bolesnej (01.45) - (przerwa 20 min)

2.30 - odczytanie orędzia MB Fatimskiej z 19 sierpnia i start w kierunku Polanicy-Zdroju do kościoła Królowej Pokoju (4.00)

4.10 - odczytanie orędzia MB Fatimskiej z 13 września i start w kierunku Sanktuarium (05. 45) - błogosławieństwo na zakończenie ENF.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy