Nowy numer 49/2023 Archiwum

Strzegom. "Arka" Odnowy działa już 30 lat

Przez ten czas nie tylko sami się formują, ale i dzielą się wiarą z innymi przez warsztaty, konferencje, spotkania modlitewne. Na początku listopada dziękowali za te dzieła.

Członkowie i sympatycy charyzmatycznej wspólnoty zgromadzili się na modlitwie różańcowej w strzegomskiej bazylice, by przygotować się duchowo do jubileuszowej Mszy św., której 4 listopada przewodniczył ks. Marek Babuśka, miejscowy proboszcz.

- W życiowej drodze ważne są nie tylko drogowskazy, ale i towarzystwo, w którym podążamy do celu. Drugi człowiek umila podróż, umacnia w trudnościach. Towarzysząc nam, nie będzie dawał gotowych rozwiązań, ale pomoże znaleźć właściwą drogę. Ma czas na rozmowę, uchroni przed samotnością, doda otuchy, pomoże wstać po potknięciu czy upadku – wymieniał w homilii prałat, zauważając, że wszystkie te cechy posiada działająca w Strzegomiu Odnowy w Duchu Świętym.

Przypominając jej początki w Polsce, zwrócił uwagę na misję rozbudzenia parafii, tworzenia różnych dzieł ewangelizacyjnych, ale i charakter modlitewny. Mówił też o tym, że ten działający od blisko 50 lat ruch nie ma żadnego założyciela, dlatego sami członkowie widzą jako twórcę Ducha Świętego, któremu prowadzeniu oddają się na modlitwie.

- Dziękujemy dziś Bogu za obecność tej wspólnoty w naszej parafii. Cieszymy się, że Duch Święty znalazł tu ludzi, którymi mógł się posłużyć - zarówno księży wikariuszy, którzy sprawowali nad grupą opiekę, jak i wiernych świeckich, niosących od 30 lat lokalnemu Kościołowi ten przepiękny dar odnowy, dzięki któremu może wzrastać, rozwijać się i cieszyć ożywieniem w Duchu Świętym - dodał ks. Babuśka.

Wraz z nim przy ołtarzu stanęło sześciu księży związanych przez te trzy dekady z Odnową w Duchu Świętym. Był ks. Adrian Fajkowski, obecny opiekun, ks. Mateusz Kulig, diecezjalny koordynator, ks. Tomasz Gwizdek i ks. Łukasz Trzeciak, którzy opiekowali się grupą przed laty, ale też zaprzyjaźnieni z nią: ks. Sławomir Calik i ks. Dariusz Strzelecki.

Po zakończeniu Mszy św. delegacja wspólnoty przeszła pod grób ks. Stanisława Siwca, gdzie zapalono znicz i uczczono poprzedniego proboszcza, który zgodził się na rozpoczęcie działalności wspólnoty w strzegomskiej parafii.  

Kolejna część odbyła się już w domu parafialnym, gdzie zaprezentowano krótką prezentację przedstawiającą historię grupy i jej aktualne dzieła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy