Nowy numer 08/2024 Archiwum

Papież spotkał się z asystentami KSM. Wśród nich był ks. Jakub Klimontowski

Od lat w tygodniu po patronalnym święcie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży księża odpowiedzialni za tę grupę przeżywają rekolekcje. W tym roku odbyły się one w Rzymie, co pozwoliło na spotkanie z Ojcem Świętym.

Czas rekolekcji jest dla diecezjalnych asystentów KSM okazją nie tylko do nabrania sił duchowych, ale i wymiany doświadczeń w pracy z młodzieżą.

- W Rzymie mieliśmy czas, by porozmawiać o przyszłości formacji, ale i o metodach pracy z młodymi. Udało się nam także spotkać na audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem, który prosił, byśmy - ciężko pracując - nie zaniedbywali modlitwy. Mówił też o oddaniu się w opiekę Matce Najświętszej i radości w posłudze - wspomina ks. Klimontowski, który w diecezji świdnickiej jest odpowiedzialny za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Akcję Katolicką.

Dodaje, że samo spotkanie z Ojcem Świętym zrobiło na nim ogromne wrażenie. - Czułem, że wypowiadając te słowa, patrzył mi prosto w oczy. Tym bardziej wziąłem sobie jego wskazówki do serca - deklaruje wikariusz parafii Chrystusa Króla w Głuszycy.

Księża spotkali się także z przedstawicielami Dykasterii ds. Rodziny i Młodzieży, co pomogło im bardziej globalnie spojrzeć na Kościół i duszpasterstwo młodych. Przy okazji przeżywających rekolekcje odwiedził także kard. Konrad Krajewski, który opowiedział o swojej posłudze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy