Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Saryczew. Miał 61 lat

Od 15 lat był proboszczem parafii św. Anny w Przyłęku w dekanacie Kamieniec Ząbkowicki.

Ksiądz Stanisław Saryczew urodził się 13 listopada 1962 r. w Ząbkowicach Śląskich. Święcenia prezbiteratu przyjął 23 maja 1987 r. w archikatedrze wrocławskiej z rąk metropolity kard. Henryka Gulbinowicza.

Po święceniach jako wikariusz pracował w parafii Świętej Trójcy w Lubaniu Śląskim, św. Józefa Obl. NMP w Świdnicy, św. Jerzego w Dzierżoniowie, św. Józefa w Świeradowie Zdroju, św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Zwróconej, Miłosierdzia Bożego w Oławie.

W 1997 r. został mianowany proboszczem parafii św. Floriana i św. Józefa w Olbrachcicach Wielkich, a dwa lata później proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Małowicach. W 2001 r. został skierowany do pracy duszpasterskiej na Białorusi, a po powrocie przyjął obowiązki duszpasterskie w parafii św. Michała Archanioła w Miliczu.

W 2003 r. ustanowiono go rektorem kościoła pw. św. Józefa Obl. NMP w Bolesławowie, a 5 lat później proboszczem w parafii św. Anny w Przyłęku, gdzie posługiwał przez 15 lat. Zmarł nieoczekiwaniu po wylewie 7 grudnia 2023 r. w szpitalu.

Świdnicka Kuria Biskupa podała, że informacje nt. uroczystości pogrzebowych zostaną podane w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy