Nowy numer 15/2024 Archiwum

Mężczyźni św. Józefa u swojego patrona przejdź do galerii

W minionym tygodniu w sanktuarium poświęconemu Oblubieńcowi NMP w Świdnicy wystartowały spotkania dla panów. Wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwa i rozmowy na ważne tematy przyciągnęły pierwszych zainteresowanych.

Tematem pierwszego spotkania, które odbyło się 13 lutego w prowadzonej przez ojców paulinów parafii św. Józefa Obl. NMP w Świdnicy, była relacja Bóg-Honor-Mężczyzna.

- Moje nawrócenie nie było jakieś spektakularne. Aczkolwiek bardzo mocno mnie dotknęło i sprawiło, że poczułem się jak św. Paweł pod Damaszkiem. Wcześniej deklarowałem się jako osoba wierząca, ale w zasadzie była to raczej tradycja, przyzwyczajenie. Miałem co prawda kolegów, którzy należeli do różnych wspólnot, i nawet z nimi dyskutowałem na tematy wiary, ale nie zawsze się zgadzaliśmy. Zdarzało się, że urządzałem sobie z nich drwiny. Mimo to zawsze byłem osobą poszukującą – wspominał Jarosław, który dawał przed zebranymi świadectwo.

Opowiadał o swojej drodze do wiary, która prowadziła przez pragnienie potomstwa. Szukając pomocy wraz z żoną, trafili na terapię, która miała znamiona okultystyczne. Mimo ostrzeżeń wierzącego kolegi zdecydowali się skorzystać z tej metody. Na miejscu czując jednak niepewność, Jarosław szczerze zwrócił się Boga.

- Siedząc na krzesełku, nie zwracając uwagi na to, co robi mężczyzna, zacząłem rozmawiać z Panem Bogiem. Powiedziałem, że choć Go nie znam i mam poczucie, że nie chce ze mną gadać, proszę, by odsunął ode mnie to, co się tam działo, jeśli to nie jest od Niego. Powtórzyłem to trzy razy, a następnie ten mężczyzna odskoczył ode mnie jak poparzony. Nawet gdy mówię o tym dzisiaj, mam ciarki na ciele – podkreślał mówca związany ze wspólnotą Mężczyzn św. Józefa.

 Od tamtego momentu jego życie zaczęło się zmienić. Dziś zachęca do zmiany myślenia innych, angażując się w akcje ewangelizacyjne dla mężczyzn. Jedną z nich jest pielgrzymka panów z Dolnego Śląska do Krzeszowa zaplanowana na 11 maja. Wcześniej można też przyjść na spotkania 1 i 15 marca. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu (19.15), świadectwo lub konferencja, czas na spotkanie przy kawie i herbacie, otwarte forum świadectw i błogosławieństwo około godz. 21. Na ostatnim z nich będzie też wspólna Msza św. z homilią ks. Jerzego Morańskiego.

Na swojej stronie Mężczyźni św. Józefa podają, że jest to „sieć mężczyzn, którzy pragną w swoim życiu duchowym czegoś więcej. To mężczyźni którzy: szukają Pana: (Jer 29, 13), starają się służyć potrzebom innych, zamiast szukać władzy i przywilejów ( Łk 22, 25n), trwają w Bożej mocy (J 15), odkrywają radość życia według Bożego planu (Kol 1, 9-12) i żyją programem 72h do Zmartwychwstałego Życia. Więcej na: www.mezczyzni.net.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy