Nowy numer 15/2024 Archiwum

Mają pomysł na przeżycie Wielkiego Postu

Wspólnota młodzieżowa Razem z parafii Niepokalanego Poczęcie NMP wraz z ks. Bartoszem Kocurem tym razem ruszyli z propozycją na Wielki Post.

Od kilku lat wałbrzyska grupa nastolatków wraz ze swoim opiekunem szukają ciekawych sposobów na przeżycie czasu przygotowania do świąt Wielkanocnych czy Bożego Narodzenia. Z ich kalendarza adwentowego w ubiegłym roku korzystali nie tylko wierni parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, ale mieszkańcy całej diecezji. Tym razem na Wielki Post przygotowali planszę z misją dla każdego.

- To 44 zadania na każdy dzień Wielkiego Postu, począwszy od Środy Popielcowej aż do Wielkiego Czwartku. W każdym z kółek znajduje się jedno zadanie na konkretny dzień. Są one różne: łatwa, średnie i nieco trudniejsze. Wszystko zależy od danego człowieka - podkreśla ks. Bartosz, opiekun grupy młodzieżowej.

Wyjaśnia, że inicjatywa powstała przede wszystkim po to, by pomóc parafianom w przeżyciu czasu przygotowania paschalnego, podjęcia takiego wyzwania, które będzie mobilizowało do codziennej aktywności duchowej i fizycznej. Zadania można podzielić na 4 grupy: modlitewne (w konkretnej intencji lub rozważania Słowa Bożego), religijno-praktyczne (udział w nabożeństwach pokutnych, adoracji Najświętszego Sakramentu  czy spowiedzi), charytatywne (pomoc innym) i samorealizacji (zrobienie czegoś dla siebie).

- Te zadania to okazja do tego, aby się sprawdzić, czy jestem w stanie wytrwać i trzymać się podjętemu postanowienia. Celem jest jak najlepsze przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a kolejne kroki mają motywować do tego, by stawać się coraz lepszym i trzymać celu, jaki się obrało - dodaje duchowny, ciesząc się, że w parafii, w której posługuje, w akcję włączyło się blisko 450 osób.

Zachęca do włączenia się w akcję w dowolnym, odpowiednim dla siebie momencie. Plansza dostępna jest poniżej.

Mają dla Ciebie pomysł na przeżycie Wielkiego Postu

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy